مشخصات خدمت

شناسه خدمت : -

هزینه ثابت : 3,000 تومان

هزینه خدمت: متغییر

دریافت خدمت

درخواست اصلاح هندسی معابر و خیابان ها

سه عامل انسان، وسیله نقلیه و راه سه ضلع مثلث هر نوع حادثه ترافیکی هستند. تغییر در رفتار عامل انسانی نیازمند تحول در فرهنگ رانندگی و استفاده مناسب از وسیله نقلیه در کنار اجرای قدرتمند قوانین و مقررات رانندگی و وجود ابزارهای کافی کنترل و نظارت می باشد.

 همچنین تغییر ساختار وسایل نقلیه و افزایش ضریب ایمنی آنها از طریق نصب سیستم های جدید و پیشرفته، نیاز به یک قدرت ملی و افزایش قیمت تمام شده خودرو داشته که معمولاً از عهده مدیران شهری خارج است. لذا متولیان حمل و نقل، نزدیک ترین روش جهت دستیابی به حوادث کمتر را تغییر در ساختار شبکه راهها می دانندمهمترين عوامل اثرگذار در افزايش ايمني تردد در يك خيابان چيست؟ در یک شبکه جاده­ای دو عامل اساسی در افزایش ایمنی موثرند. یکی اجرای هندسه مناسب در مسیر با توجه به سرعت عملکرد و توجه به نیازهای رانندگان در تامین دسترسی ها و دیگری نصب علائم افقی و عمودی کافی به عنوان زبان گویای مسیر جهت هدایت رانندگان به اجرای اصول مناسب رانندگی و توجه به تقاطع خطرساز. روش هاي شناسايي نقاط حادثه خيز خيابان ها،‌ در معاونت حمل و نقل چگونه است

 شناسایی نقاط حادثه خیز به روش های مختلفی صورت می گیرد، از جمله مهمترین آنها عبارتند از

 دریافت اطلاعات نقاط و یا معابر حادثه خیز از پلیس راهنمایی (تعداد یا شدت بالای تصادف 

 بررسی و بازدیدهای کارشناسان معاونت حمل و نقل و ترافيك 

درخواست های مردمی و یا معاونین ترافیک از طریق مناطق هشتگانه شهرداری همچنين شهروندان مي توانند نقطه نظرات و پيشنهادات خود در خصوص مشكلات شبكه معابر و يا نواقص يك طرح اجرا شده را از طريق سامانه 137 به صورت تلفني و يا مراجعه حضوري به معاونت ترافيك مناطق شهرداري اعلام نمايند. 

 در نقشه هاي اصلاحي مواردي از قبيل موقعيت دوربرگردان ها و شعاع چرخش داخلي و بيروني، فاصله ايمن حد فاصل ورودي و خروجي­ها، قوس­هاي چرخشي به راست و چپ، تردد ايمن عابر پياده، طرح علائم و تجهيزات ترافيكي و ... همگي بر اساس آئين نامه ها و استانداردهاي روز داخلي و جهاني لحاظ مي شود. سپس اسناد مناقصه به منطقه مربوطه جهت اجرا ارسال مي گردد. چنانچه متقاضی درخواست اصلاح هندسی معابر را داشته باشد این سازمان پس از بازدید ، بررسی و گزارش کارشناسی جهت طرح در جلسه کمیته فنی و شورای هماهنگی ترافیک شهر سمنان جهت اجراء به پیمانکار مرتبط ابلاغ می گردد.